Zwroty i reklamacje

Zwrot Towaru

W okresie 20 dni, od momentu odebrania zamówionego towaru, Klient ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Zwrotu dokonuje poprzez wysyłkę produktu na własny koszt wraz z poprawnie wypełnionym formularzem oraz oryginalnym dowodem zakupu (paragon fiskalny) na adres sklepu nie później niż do 20 dnia od momentu otrzymania przesyłki. W przypadku cześciowego zwrotu prosimy o pozostawienie kopi paragonu fiskalnego i dołączenie oryginalnego paragonu do formularz zwrotu. Nie przyjmujemy paczek za pobraniem. Zgodnie z ustawą zwrotowi nie podlegają produkty audialne i wizualne oraz zapisane na informatycznych nośnikach danych po usunięciu przez konsumenta ich oryginalnego opakowania.
Warunki zwrotu produktu: metka, plomba zabezpieczająca, brak śladów użytkowania ( brud, włosy, nieposzanowanie produktu). Produkt można przymierzyć, ale nie może być użytkowany. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny dla stwierdzenia charakteru, cech funkcjonowania produktu.
Sprzedający nie później niż w ciągu 14 dni od momentu zaakceptowania zwrotu zobowiązuję się do dokonania zwrotu pieniędzy na konto podane w formularzu zwrotu, jednak jeśli konsument wybrał sposób dostarczenia rzeczy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedawcę, Sprzedawca nie jest zobowiązany do zwrotu konsumentowi poniesionych przez niego dodatkowych kosztów. 

Punkt do zwrotu

Zartex S.C.

Zwrot

Wrocławska 14a

58-309 Wałbrzych

Szanowny kliencie, informujemy, że nie ponosimy odpowiedzialności za paczki nadane za pomocą usługi wygodne zwroty. Jeśli masz jakiekolwiek trudności z nadaniem paczki, skontaktuj się z nimi pod numerem telefonu 12 345 06 20 lub na adres e-mail biuro@allekurier.pl.

 

Reklamacje
Klient ma prawo do złożenia reklamacji w przeciągu 2 lat od otrzymania przesyłki nie przekraczając 2 miesięcy od stwierdzenia wady produktu. Należy wysłać paczkę na adres podany poniżej. Paczka powinny zawierać reklamowany produkt, imię, nazwisko, adres do korespondencji wraz z krótkim opisem wady produktu. Reklamacja uwzględniana jest na podstawie paragonu lub faktury. Czas rozpatrywania reklamacji to 14 dni roboczych. Nie przyjmujemy reklamacji wynikających z mechanicznych uszkodzeń, nieprawidłowej pielęgnacji oraz wynikające ze zużycia w trakcie eksploatacji produktu.

Adres do wysyłki

PPHU ZARTEX

Reklamacja

Wrocławska 14 a

58-309 Wałbrzych

sklep@zartex.pl

 

Zmechacony płaszcz - niestety, każda z nas spotkała się z tym powszechnie znanym problemem. Najczęściej pojawia się on na swetrach, płaszczach czy marynarkach. Jednak nie należy się poddawać, poniżej przedstawiamy kilka prostych trików, które pozwolą Ci dłużej cieszyć się pięknem Twoich ulubionych ubrań. To bardzo łatwe!

Zacznijmy od krótkiej definicji słowa "pilling". Pilling, zwany również mechaceniem, oznacza proces tworzenia się na powierzchni tkaniny małych lub średniej wielkości supełków czy włóknistych kuleczek, które mogą nadać Twojej odzieży nieestetyczny wygląd. Z reguły mechacenie spowodowane jest naruszeniem struktury włókien.

Czy wełniany płaszcz się mechaci?

Jeśli zastanawiasz się czy płaszcz z wełny lub kaszmiru się mechaci, odpowiedź jest prosta - tak. Wełna i kaszmir mechacą się pod wpływem tarcia i ocierania, wówczas jedwabiste włoski wełny czy kaszmiru uwalniają się z tych wyjątkowo cennych materiałów i tworzą małe sploty i kuleczki. Efekt mechacenia może być mniejszy w przypadku ubrań wykonanych z grubego wełnianego włókna lub tkanin poddanych obróbce chemicznej. Dla niektórych, powstałe kuleczki nie sprawiają problemu i uważają je za wyjątkowo urokliwe. Nie należysz do nich? Nic nie szkodzi! Zobacz, jak możesz uratować Twój zmechacony płaszcz od niechcianych kuleczek.

Gdzie najczęściej ubrania się mechacą?

Najczęściej ubrania, takie jak swetry, płaszcze czy marynarki mechacą się w miejscach, które narażone są na silne tarcie lub ocieranie, na przykład: pod pachami, na wewnętrznej stronie rękawów, na łokciach czy na biodrach.

Czy zmechacone ubrania są do wyrzucenia?

Zdecydowanie nie, szczególnie jeśli mówimy o produktach wykonanych z tkanin naturalnych jak bawełny, wełny czy kaszmiru. Mechacenie się jest naturalnym etapem “cyklu życia” produktów naturalnych. Wełniane produkty zmechacone można w prosty sposób przywrócić do ich pierwotnego stanu, dzięki temu będą one mogły Ci służyć przez wiele lat.

Zmechacony płaszcz: co zrobić

Jeśli masz w Twojej szafie zmechacony płaszcz z wełny  wypróbuj jeden z poniższych sposobów:

Golarka do ubrań: to chyba jeden z najprostszych i najskuteczniejszych pomysłów na usunięcie niechcianych kłaczków i kuleczek ze zmechaconego płaszcza lub swetra. Działa jak standardowa golarka elektryczna, ale ze względu na jej konstrukcję chroni tkaninę przed uszkodzeniami. Pozwala na szybkie usunięcie zmechaceń z dużej powierzchni produktu. Pamiętaj, aby wyczyścić golarkę po każdym jej użyciu oraz przetestować jej działanie na części płaszcza, którą łatwo ukryć (na przykład pod pachą).

Golarka jednorazowa: to kolejny super prosty sposób na usunięcie niechcianych kuleczek z płaszcza. Jest on troszkę bardziej ryzykowny, gdyż wykorzystując zbyt ostrą lub zbyt stępioną golarkę możesz uszkodzić Twój płaszcz, ale jeśli wykorzystasz swoją golarkę w sposób właściwy, pomoże ci ona w tani sposób pozbyć się niechcianych zmechaceń

Pumeks: to stary sposób na pozbycie się mało estetycznych kuleczek. Zanim przystąpisz do czyszczenia Twojego ubrania naciągnij na pumeks starą rajstopę i rozpocznij proces “wyczesywania” kłaczków. Pamiętaj, aby postępować bardzo delikatnie z wybranym przez ciebie produktem, żeby go nie uszkodzić. Pumeks możesz też zastąpić gąbką do naczyń, używając jej szorstką stronę.  

Rolka do ubrań: rolka do ubrań z taśmą klejącą to idealne rozwiązanie na zakończenie procesu usuwania zmechaceń z Twojego ulubionego produktu. Pozwala ona w łatwy i szybki sposób pozbyć się resztek zmechaconego włókna z płaszcza. Po jej wykorzystaniu wystarczy wyeliminować z rolki użytą taśmę, aby móc ją ponownie wykorzystać.

Wszystkie z wymienionych powyżej sposobów pozwolą Ci łatwo i szybko wyczyścić Twój zmechacony płaszcz. Pamiętaj jednak, aby przed rozpoczęciem aktualnego czyszczenia, wypróbować wybraną metodę na wewnętrznej lub ukrytej stronie płaszcza. Wówczas unikniesz nieprzyjemnych niespodzianek. Co więcej, zrezygnuj z ręcznego wyrywania kłaczków, gdyż spowoduje to uszkodzenie struktury tkaniny, osłabiając ją i powodując ostateczne zniszczenie produktu, który właściwie pielęgnowany mógłby towarzyszyć ci jeszcze przez wiele lat.

Zmechacony płaszcz: jak uniknąć ponownego mechacenia

Nawet jeśli materiał jest gruby i mocny, nie masz pełnej gwarancji na to, że ubranie nie będzie się mechacić. Możesz jednak zmniejszyć to ryzyko.

Co zrobić, żeby płaszcz się nie mechacił i nie obłaził?

  1. Dokładnie przestrzegaj wskazówek dotyczących prania, które znajdziesz na wewnętrznej stronie produktu. Jeśli produkt nie zawiera takowych wskazówek skontaktuj się z producentem
  2. Pranie ręczne - jeśli Twój płaszcz  mogą być prane ręcznie używaj tylko delikatnych naturalnych produktów do prania. Jeśli możesz, zrezygnuj ze zmiękczających płynów do płukania, często obciążają one delikatne włókna naturalne powodując ich przedwczesne uszkodzenie
  3. Plamy - nie usuwaj plam „zeskrobując” je z zaplamionej tkaniny. Delikatnie ją zwilż, pokryj plamę mydłem z Marsylii i odstaw tkaninę na kilkanaście minut. Następnie wypierz produkt ręcznie. Jeśli Twój produkt nie może być prany ręcznie, nie dotykaj plamy i zanieś płaszcz  do najbliższej pralni.
  4. Susz płaszcz na powierzchni płaskiej w temperaturze pokojowej – zapomnij o suszarkach i grzejnikach. Zbyt szybkie osuszanie naturalnego materiału może spowodować jego uszkodzenie.
  5. Wybierz profesjonalną pralnie - to idealne rozwiązanie jeśli wszywka umieszczona w Twoim płaszczu wskazuje jako jedyną opcję "pranie chemiczne" bądź czujesz się zdecydowanie spokojniejsza oddając Twój płaszcz w ręce specjalisty 
  6. Przeczesuj płaszcz – jeśli widzisz niechciane kuleczki, pozbywaj się ich. W niektórych pralniach i sklepach znajdziesz urządzenia do rozczesywania włókien w delikatnych tkaninach.
  7. Przechowuj płaszcz we właściwy sposób - wszystkie doskonale znamy nasze "super przepełnione" szafy :) Aby uniknąć stałych otarć o inne ubrania polecamy wybrać funkcjonalny pokrowiec. Z pewnością pomoże on ochronić Twój płaszcz przed wszelkimi otarciami.
  8. Z troską również w drodze - oczywiście nie musimy dbać o nasz płaszcz jak o filiżankę z porcelany, ale drobna opieka i delikatność, szczególnie w trakcie podróży, jest bardzo mile widziana i ochroni nasz płaszcz przed niechcianymi otarciami. 

Jak sama widzisz, to nie takie trudne! Wystarczy kilka prostych trików, a Twój płaszcz będzie piękny przez długie lata – bez obłażenia!

Jeśli masz jednak ochotę odświeżyć Twoją garderobę, zapraszamy Cię do obejrzenia naszych wełnianych płaszczy na jesień i zimę :)